Evenement
dinsdag 29 september 2026
- Locatie
volgt
- Toelichting
-
Startbijeenkomst Leeratelier Uitdaagrecht
Agendapunten
-
1.a
Alle gemeenten, waterschappen en provincies moeten in 2026 het uitdaagrecht invoeren. Met het uitdaagrecht kunnen inwoners gemeentelijke taken overnemen / gaan aansturen als zij denken deze taak beter, goedkoper, met meer steun van inwoners te kunnen uitvoeren. Het Kennisnetwerk organiseert vanaf 29 september weer een Leeratelier Uitdaagrecht. In een Leeratelier leren professionals van gemeenten met en van elkaar over het uitdaagrecht. Een Leeratelier bestaat uit drie digitale bijeenkomsten.
Het Leeratelier gaat over o.a.
- hoe je invulling geeft aan het uitdaagrecht bij je eigen organisatie.
- het delen van praktijkervaringen. Zoals: inwoners die welzijnstaken overnemen, uitdaagrecht en energietransitie, uitdaagrecht toepassen om het verkeer veiliger te maken.
- ondersteuning van overheden bij de implementatie van het uitdaagrecht.
Ieder Leeratelier kent een aanpak op maat om optimaal aan te sluiten op de behoeften van de deelnemers. De data voor de overige sessies bepalen we samen met de deelnemers.
Meer informatie en aanmelden
info@uitdaagrecht.nl